Τμήμα Σχολής Βόλεϊ Ακαδημία
Τμήμα Σχολής Mini Volley

Α2 Γυναικών: Ασταμάτητος ο Ηρακλής Κηφισιάς άλωσε το Ιλιον

Ο Ηρακλής Κηφισιάς συνεχίζει με ρεκόρ καθώς παραμένει αήττητος 20 αγωνιστικές και πλέον μετρά αντίστροφα για τα play-off ανόδου.

Όπως ήταν αναμενόμενο πέρασε με νίκη και από την Ένωσης Ιλίου  με 0-3σετ στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στον ‘Α ομιλο της Α ζώνης στην Α2 γυναικών. Η ομάδα της Κηφισιάς ξεκίνησε δυνατά και ξέφυγε στο σκορ από νωρίς κατακτώντας εύκολα το πρώτο σετ με 15-25. Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχες πίεσαν με το σέρβις και κόντραραν τα κορίτσια του Ταμπουρατζή αλλά με την εμπειρία τους κατάφεραν έστω και δύσκολα να το γυρίσουν και να το κερδίσουν με 25-27. Στο τρίτο σετ φάνηκε ότι τα κορίτσια του Ιλίου δεν είχαν άλλα ψυχικά αποθέματα για να παλέψουν και ο Ηρακλής κάνοντας αλλαγές έφτασε στο τρίποντο με 16-25.

Οι παίκτριες του Ηρακλή Κηφισιάς και της Ένωσης Ιλίου τίμησαν τη μνήμη της Ρούξι Ντουμιτρέσκου που έφυγε απο την ζωή σε ηλικία 46 ετών, τηρώντας ενός λεπτού σιγή πριν από την αναμέτρηση. Η Ρούξι είχα αγωνιστεί με την φανέλα του Ηρακλή Κηφισιάς την περίοδο 2013-2014.

Ένωση Ιλίου – Ηρακλής Κηφισιάς 0-3 τα σετ 15-25, 25-27, 16-25

Ηρακλής Κηφισιάς: Α’ Προπονητής Κ. Ταμπουρατζής, Β’ Προπονητής Ν. Κρέτσης, Γυμναστής: Χ. Βαρατάσης, Φυσιοθεραπευτής: Χ Μαρκούτης,

Κοντούδη, Γράβαρη, Angulo, Κατσιμάνη, Παπαγιαννοπούλου, Θάνου, Αργυροπούλου, Ζαγαλίκη, Κοκίου (λ), Σαρακατσάνη, Γκιαούρη,